Korona – skaistākā sala Palavānā

Korona ir neliela sala, kuras mājvieta ir Palavānas ziemeļu daļa, un tā ir ieskauta starp Busuanga and Culion salām. Par spīti tās nelielajam izmēram, Korona pēdejās desmitgades laikā ir kļuvusi par ievērojamu galamērķi tūristiem no visas pasaules, jo tieši šis reģions neskaitāmos ceļvežos ir atzīts kā skaistākais visās Filipīnās. Un par to šaubu nav! 🙂

Ar ko Korona ir ievērojama?

Šķiet, biežāk uzdotais jautājums tiem, kas grasās doties uz Filipīnām, ir: “Kurp doties labāk – uz Koronu vai uz El Nido?” Patiesībā ir grūti ir salīdzināt, jo katrai vietai ir savs skaistums un savas priekšrocības. Bet, ja reiz ir sanācis doties uz Palavānu, tad noteikti ir jāapmeklē abas vietas!

Par Koronu sauc arī lielāko pilsētu (drīzāk ciematu) šajā reģionā, un tā atrodas blakus esošajā Busuangas salā. No šīs pilsētiņas tad arī norisinās visas ekskursijas – island hopping tours – uz Koronas salu, kura ir ievērojama ar paradīzes cienīgām pludmalēm un zilām lagūnām, kā, piemēram, Kayangan ezeru, kas tiek dēvēts par skaistāko ezeru pasaulē un tiek attēlots uz Palavānas pastkartītēm (un kuru diemžēl nesanāca apmeklēt citu tūristu izraisīta negadījuma dēļ). 

A post shared by Adam Ray Baguyo (@adamrayb) on

Atšķirībā no El Nido, Koronā ir daudz vairāk un interesantāku niršanas vietu, kurās var redzēt ne vien zemūdens valstību un brīvdabā peldošus bruņurupučus, bet arī 2.p.k. laikā nogrimušus japāņu kuģus. Tāpat Koronas reģions ir ievērojams ar superdzidrajiem ezeriem, un Kayangan nav vienīgais Koronas dabas brīnums.

Ekskurijas pa salām un pludmalēm

Līdzīgi kā EL Nido, arī Koronas galvenā aktivitāte ir island hopping tūres, kuras lielākoties ir standartizētas. Koronā parasti tūres tiek iedalītas šādi:

 • Koronas salas tūre. Iespējams apskatīt Kayangan un Barracuda ezerus, izkāpt pasakainās pludmalēs, snorkelēt gan pie kuģu vrakiem, gan dabas parkā.
 • Salu tūre. Šajā tūrē galvenokārt iespējams baudīt skaistās pludmales: Malcapuya, Banana un Bulog Dos.
 • Niršanas/Snorkelēšanas tūre. Šī tūre būs kā radīta tiem, kam patīk peldēt un nirt – tā aizved uz 2.p.k. nogrimušajiem kuģu vrakiem.
 • Safari tūre uz Calauit salu. Šeit brīvā dabā iespējams redzēt tādus Āfrikas dzīvniekus kā Zebras un Žirafes.

No visa šī saraksta izmēģinājām tikai pirmo tūri, kuras laikā diemžēl nesanāca apmeklēt slaveno (un svarīgāko) Kayangan ezeru, jo tas bija slēgts nelaimes gadījuma dēļ, kas bija noticis iepriekšējā dienā. Plašāku aprakstu par tūrēm vari lasīt Coron-Travel majaslapā.

Laivas pirms ekskursijām gaida piestātnē tūristus (pēc nepilnas stundas šī piestātne būs jau pilnībā tukša)

Laivas Koronas piestātnē gaida nākamo tūri

Dodamies ekskursijā uz Koronas salu un snorkelēšanas vietām

Ja ir vēlme pēc lielāka privātuma, tad ir iespējams doties ekskursijās ar privātu laivu, un šādas tūres izmaksas būs atkarīgas no vietām, uz kurām dosies. Piemēram, pati laiva ar kapteini maksā sākot no 2000 peso (35 eiro), bet pēc noteikumiem obligāti ir nepieciešams gids, kas izmaksās vēl papildus 500 peso (9 eiro). Koronā izkāpšana lagūnās, pie ezeriem vai snorkelēšanas vietās var maksāt 100-200 peso no cilvēka, jo ir jamaksā dabas resursu nodoklis (environmental fee).

Pa klinšu taku ejam uz Barracuda ezeru

Pa klinšu taku ejam uz Barracuda ezeru

Koronas tirgū izvēlamies jūras veltes pusdienām

Koronas tirgū izvēlamies jūras veltes pusdienām

Ja privātās ekskursijas laikā gribēsi baudīt pusdienas, tad ēdiens būs jānopērk vietējā tirgū (droši var jautāt pēc palīdzības gidam – tas būs ātrāk, ērtāk un izdevīgāk), ko, savukārt, ekskursijas vadītaji (kapteinis un gids) pagatavos kādā no pludmalēm. Jo kas gan var būt labāks par svaigām jūras veltēm tropiskā pludmalē? 🙂

Citas aktivitātes Koronā

 1. Ūdenskritums (Concepcion falls). Šis ūdenskritums nav liels, bet tas ir kā veldzējoša, džunglīga un ļoti patīkama oāzīte trakajā karstumā. Uz to var doties vai nu ar īrētu motorolleri vai arī ar triciklu, kas izmaksā ap 1500 peso.
 2. Karstie avoti (Maquinit hot springs). Uz šejieni vislabāk ir doties vakara pusē, kad vairs nav tik karsts, jo ūdens šajos karstajos avotos ir kā siltā vannā. Arī šeit var nokļūt ar triciklu par 300 peso (turp un atpakaļ), un ieeja avotos izmaksā 150 peso no personas.
 3. Kāpiens Tapias kalnā. No tā paveras burvīgs skats uz Koronas pilsētu un tuvākās apkārtnes salām.

Kā nokļūt uz Koronu?

Uz Koronu var nokļūt vairākos veidos – gan ar lidmašīnu, gan ar kuģīti. Viss ir atkarīgs no finansēm, vēlmēm un virziena, no kura dodies.

 1. Ar lidmašīnu no Manilas, reiss Manila – Busuanga. Šobrīd šajā maršrutā kursē trīs aviokompānijas: Cebu Pacific, Skyjet Airlines un Philippine Airlines. Vidēji biļete abos virzienos maksā 200 eiro, bet ceļš prasīs vien stundu Tava laika!
 2. Ar kuģīti no El Nido. Pastāv trīs lētas opcijas, kā pa jūru no El Nido nokļūt uz Koronu: ar kuģīti, ātrlaivu vai pasažieru-kravas kuģi. Atkarībā no izvēlētā transporta ceļš var aizņemt no 3 – 9 stundām. Tā kā saraksti mainās ļoti bieži, tad vislabāk par tiem interesēties turpat uz vietas vai vismaz pāris dienas iepriekš.
 3. Ar kuģīti no Manilas. Ceļš ar kuģīti no Manilas būs lēts, tomēr ceļā gan paies 15 stundas. To var nobukot šeit.
 4. Piedaloties Tao Philippines ekspedīcijā. Šis būs 100% interesantākais no visiem variantiem, tomēr arī dārgākais. Tao ekspedīcijas laikā pa ceļam iespējams apskatīt tūristu neskartās salas Linapacan apkārtnē un izbaudīt citur nepieejamu filipīniešu virtuvi un viesmīlību.

Naktsmītnes Koronas apkārtnē

Ja Koronā plāno doties tikai tūrēs pa salām, tad vislabāk ieteicams palikt pa nakti pašā pilsētas centrā. Šeit ir daudz nakstmītņu, kuras var noīrēt caur Airbnb, Hotelscombined vai arī turpat uz vietas. Ja gribas palikt uz ilgāku laiku, tad var arī palikt kādā kūrortā Koronas apkārtnē, kur pilnīgi noteikti būs skaistāk un mierīgāk, tomēr patālāk no ekskursijām, restorāniem un veikaliem. Iespējams, ka arī tur var sarunāt salu tūri, tomēr tādā gadījumā ar privātu laivu.

Koronas ielas ar galveno un vienīgo sabiedrisko transportu - Triciklu, kas aizvedīs jebkur, kur nepieciešams ciematā vai tā apkārtnē

Koronas ielas ar galveno un vienīgo sabiedrisko transportu – Triciklu,
kas aizvedīs jebkur, kur nepieciešams ciematā vai tā apkārtnē

Padomi un ieteikumi

 1. Tūrēm noteikti ir jāpiesakās vismaz dienu iepriekš, jo citādi visas vietas uz laivām var būt aizņemtas. Var mēģināt meklēt laivu arī tūres dienā 8 no rīta piestātnē, tomēr tas jau būs daudz grūtāk. Privātas tūres gadījumā no rīta piestātnē var pameklēt kādu vietējo laivas kapteini, kurš visdrīzak neatteiksies no papildu peļņas un izvizinās pa vēlamo maršrutu.
 2. Noteikti jāņem līdzi drybag priekš gadžetiem un mantām, kas varētu samirkt. Un tas attiecas ne vien uz salu tūrēm, bet arī pārejiem izbraucieniem, jo var gadīties pēkšņas lietusgāzes.
 3. Protams, kā jau vienmēr atgādinu, ka SPF krēms un ūdens pudele ir must have, kā arī krekls, lai neapdeg pleci un mugura.

Nu ko, pa lielam esmu izstāstījusi galveno, kas būtu jāzina un jāņem vērā. Ja turpinām salīdzinājumu ar El Nido, tad Korona laikam nav tā vieta, kur gribētos palikt ilgāk par pāris dienām, jo, atšķirībā no El Nido, šeit ir vien daži restorāni (bet tie, kas ir, tie ir super) un nav nekādas naktsdzīves. Vēl viens mazs Koronas mīnusiņš ir fakts, ka pie pilsētas nav baltas pludmales, kurā var pagozēties saulītē, toties ekskursijas, pludmales uz salām un dabas skati Koronā ir LIELISKI! 🙂

Atpūta pēc pusdienām Banol pludmalē Koronas salā
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *